Вручення Міжнародної премії імені Івана Франка перенесено 

Правлінням Міжнародного фонду Івана Франка прийнято рішення про перенесення усіх процедур із визначення та нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка 2022 року на наступний рік. У зв’язку з тим, що 24 лютого 2022 року росія здійснила збройний напад на територію України і почалася війна, виконати всі заплановані календарним планом заходи – неможливо.

У 2022 році на адресу Комітету Премії надійшло 15 наукових праць з України, Австрії та Японії. Усі праці претендентів на премію 2022 року будуть передані на розгляд номінаційних комітетів та експертних рад після припинення бойових дій на території  України.

Після завершення війни у традиційний період – з 15 січня по 1 березня 2023 року – відбудеться прийом наукових робіт та супровідних документів на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2023 році.

Визначати лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка будуть члени міжнародного журі окремо за 2022 і 2023 роки. Церемонія нагородження  традиційно відбудеться 27 серпня – у День народження Івана Франка – на його батьківщині.

Нагадаємо, Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно з 2016 року. Лауреат Премії отримує  грошову винагороду та золотий знак.

У попередні роки премії були удостоєні кардинал Української Греко-Католицької церкви Любомир Гузар, професор Віденського університету Міхаель Мозер та академік Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій, професорка Українського католицького університету Ярослава Мельник і доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі, професорка Міланського університету Марія Грація Бартоліні, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк, професор Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка Леонід Тимошенко.Наші партнери