Календар

Хто має право отримати премію

Хто має право подавати наукові роботи

Вимоги до наукових робіт

Процес висунення робіт

Відбір наукових робіт

Архів робіт за 2016 рік

Архів робіт за 2017 рік

Архів робіт за 2018 рік

Архів робіт за 2019 рік

Архів робіт за 2020 рік

Архів робіт за 2021 рік

Архів робіт за 2022 рік

Останні події

Оголошено ім’я лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка – 2024

27 серпня, у 168-му річницю від дня народження Івана Франка, у Дрогобичі відбулася VIII урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка, однієї з найпрестижнішних українських нагород в галузі гуманітаристики.

Переможцем став кандидат історичних наук, доцент катедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка, публіцист, дослідник військово-політичної та соціальної історії України та Центрально-Східної Європи XVII — XVIII ст., член «Українського товариства з дослідження вісімнадцятого століття» (USECS), Балканської історичної асоціації (BHA) – Олексій Сокирко.

Премія, за визначенням 12 членів міжнародного журі, присуджена за монографію “Козацький Марс: Держава та військо Козацького Гетьманату в добу Мілітарної революції, 1648–1764” (Київ: Темпора, 2023).

У 2024 році на здобуття Міжнародної премії претендувало 12 монографій науковців із 4-х країн: Грузії, Польщі, Словаччини та України. До короткого списку премії також увійшли монографія «Ruś porwana? Rosyjska wojna o tożsamość Ukrainy» («Русь викрадена? Російська війна за українську ідентичність») від авторського колективу Йоанни Гетки та Йоланти Дарчевської, а також праця Ігоря Набитовича «Gloria et sacrum. Історична проза української еміґрації».

Під час урочистостей директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус зазначив, що, окрім грошової винагороди у 200 тисяч гривень, лауреат Премії отримав золоту медаль та диплом. 

«В цей час коли ми збираємо кошти на дрони і допомагаємо армії – наші фондодавці відгукнулися і забезпечили Міжнародній премії грошову винагороду у 200 тис. грн. Франко гуртує нас до нових звершень в імя відбудови та Перемоги нашої країни. Сподіваюсь, що наступного року наша церемонія відбуватиметься уже в мирній Україні, яка свій переможний прапор підніме над усіма містами і ми інтенсивно відновлюватимемо нашу культурну спадщину на тих теренах, які нині зруйновані, – наголосив Ігор Курус.

 

Довідково: Міжнародну премію імені Івана Франка заснував онук Великого Українця – Роланд Франко. Найвищу відзнаку в галузі гуманітаристики присуджують щорічно із 2016 року

Нагадаємо, у попередні роки премії були удостоєні кардинал Української Греко-Католицької церкви Любомир Гузар, професор Віденського університету Міхаель Мозер та академік Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій, професорка Українського католицького університету Ярослава Мельник і доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі, професорка Міланського університету Марія Грація Бартоліні, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк, професор Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка Леонід Тимошенко, завідувач відділу франкознавства, старший науковий співробітник Інституту Івана Франка НАН України Микола Легкий.

 



Наші партнери