У Дрогобичі вручили Міжнародну премію імені Івана Франка

У ювілейну 165-ту річницю з дня народження Івана Франка у Дрогобичі вшосте відбулася урочиста церемонія вручення Міжнародної премії імені Івана Франка.
Найвищу відзнаку в галузі гуманітаристики присуджено професорові Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка – Леонідові Тимошенку. Міжнародну премію імені Івана Франка 2021 року професор Тимошенко отримав за монографію «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)».

У 2021 році на Міжнародну премію Імені Івана Франка також претендували:

– колективна монографія за ред. Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса (Литва) та Ігоря Скочиляса (Україна) – «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі» (подання Українського католицького університету, м.Львів);
– ОКСАНА КІСЬ (Україна) з монографією «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти» (подання Інституту українських студій Гарвардського університету, м.Кембридж, США).
З вітальними словами виступили: заступник голови ЛОДА Віталій Загайний; міський голова Тарас Кучма; в.о. ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка професор Микола Лук’янченко; керівник Фонду Івана Франка Ігор Курус; ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор Володимир Бугров.

Від імені Правління Міжнародного фонду Івана Франка ректор КНУ ім. Тараса Шевченка Володимир Бугров висловив щиру вдячність і вручив сертифікати членам Міжнародного журі.

Також організатори вручили подяки меценатам, які долучилися до формування преміального фонду.

Впродовж вечора звучали пісні на твори Івана Франка, які виконував Заслужений прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» та Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда».

Захід був приурочений світлій пам’яті засновника та голови правління Міжнародного фонду Івана Франка,  останньому онуку Івана Франка – Роланду.

Нагадаємо, Міжнародна премія імені Івана Франка була заснована Роландом Франком у 2015 році, щоб спонукати вчених з різних країн світу проводити актуальні дослідження у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики, що увиразнюють гуманістичний, національний, духовний, державотворчий сенс для пізнання та утвердження наукової та культурної спадщини України у світовому контексті та сприяти вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка.

За роки існування на здобуття Міжнародної премії ім. Івана Франка претендували 107 науковців та 11 авторських колективів з України, Австрії, Італії, Канади, Великобританії, Німеччини, США, Фінляндії, Іспанії, Грузії, Ізраїлю, Польщі та Сербії.

Організатори заходу: Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety, в партнерстві з Дрогобицькою міською радою, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі».Наші партнери