План заходів з нагоди 165-ї річниці від дня народження Івана Франка

27 серпня Дрогобиччина разом із всією Україною відзначатиме 165-ту річницю від дня народження національного генія Івана Франка, який увійшов до світової історії як видатний поет, прозаїк і драматург, перекладач і літературний критик, публіцист і філософ, фольклорист і мовознавець, етнограф і економіст, громадський і політичний діяч.

27 СЕРПНЯ (П’ЯТНИЦЯ) 

НАГУЄВИЧІ-ДРОГОБИЧ

12:00-12:30 – Молебень біля хреста Якова Франка  (Нагуєвичі,  Літературно-меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах)
12:30-12:40 – Урочисте покладання квітів до пам’ятника українського генія Івана Франка в Нагуєвичах
12:40 – 13:00 – Етно-екскурсія садибою Івана Франка (ДІКЗ «Нагуєвичі»)
13:00 – Медіа-презентація історії побудови садиби Івана Франка (1934-1981 рр.) та її 3-D реконструкція (конференц-зал Літературно-меморіального музею І. Франка ДІКЗ «Нагуєвичі»)
15:00-17:00 – екскурсія «Дрогобич Франковий» від Туристично-інформаційного центру міста Дрогобича
17:00-18:00  – VIP-рецепція Міжнародної премії імені Івана Франка (Дрогобич, вул. Івана Франка, 20, Народний дім)
18:00 -19:30 – VI урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка (м. Дрогобич, вул. Івана Франка, 20)
20:00 – урочистий прийом міського голови Дрогобича (за запрошенням)
28 СЕРПНЯ (СУБОТА)
НАГУЄВИЧІ
Нагадаємо, за 6 років існування на Міжнародну премію імені Івана Франка претендували 107 науковців і 11 авторських колективів з України, Австрії, Італії, Канади, Великобританії, Німеччини, США, Фінляндії, Іспанії, Грузії, Ізраїлю, Польщі та Сербії. За її здобуття змагаються історики, мовознавці, літературознавці, правники, філологи із провідних університетів світу. Вона успішно подає інформацію про Україну в інтелектуальних добірних колах, товариствах високого рівня, відкриває для зацікавлених знання про українські центри за кордоном.
У попередні роки премії були удостоєні: кардинал Української Греко-Католицької церкви Любомир Гузар, професор Віденського університету Міхаель Мозер та академік Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій, професорка Українського католицького університету Ярослава Мельник і доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі, професорка Міланського університету Марія Грація Бартоліні. професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк.

VІ урочисту церемонію нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка проводить Міжнародний фонд Івана Франка запідтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety та в партнерстві з Дрогобицькою міською радою.

Захід присвячений Світлій пам’яті Роланда ФранкаНаші партнери