У Києві відбулося нагородження переможців конкурсу «Стежками Каменяра»

Сьогодні, 1 червня 2018 року,  біля погруддя  І.Франка у Києві відбулося нагородження переможців  Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра».

У цьогорічному конкурсі взяли участь 1811 школярів з усіх регіонів України. Журі конкурсу оцінювало роботи у чотирьох номінаціях – «Проза», «Поезія», «Драматургія», «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» – у двох вікових категорія: 6-11 років та 12-16 років відповідно. Організатори конкурсу відзначили не тільки високий художній рівень робіт, але й особливу позитивну енергетику дитячих творінь.

8 переможців конкурсу, по два переможці в кожній номінації , отримали дипломи та цінні подарунки. За підсумками конкурсу, у номінації «Драматургія»: у віковій категорії 6-11 років перемогла робота Морозан Марії «Свято мови» (Одеська обл., м. Кілія); у віковій категорії 12-16 років перемогу здобула п’єса Гузелик Андріани «Диво-скринька» (Тернопільська обл., м. Теребовля).

У номінації «Поезія»: у віковій категорії 6-11 років найбільшу кількість голосів журі здобула робота Усенко Маргарити «З Україною в серці» (м. Суми); у віковій категорії 12-16 років перемогла поезія Дорошенко Анастасії «Чорна чайка» (Чернігівська обл., м. Прилуки).

У номінації «Проза»: у віковій категорії 6-11 років, за рішенням журі, перемогла казка Бадири Анни «Фарбований лис» (Волинська обл., м. Ковель); у віковій категорії 12-16 років перемогла робота Яненко Вікторії «Герої не вмирають!» (Полтавська обл., м. Кременчук).

Номінація «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка»: у віковій категорії 6-11 років перемогла робота «Фарбований лис» за авторства Кондрин Аліни (Івано-Франківська обл., м.Долина); у віковій категорії 12-16 років перемогла картина Головатюк Ольги під назвою «Боротьба за життя» (Київська обл., с. Шпитьки).

Окремі нагороди від онука Івана Франка – Роланда Франка – отримали Касянчук Надія за поезію «Рядками нічної метушні» (м. Тернопіль), Чухліб Максим за прозу «Син народу, що вгору йде!» (м. Львів), Зіньківський Дмитро «Непоборимий син землі!» (Луганська обл., с.Зориківка).

В свою чергу, організатори конкурсу  вислови свою вдячність меценатам –  Катерині Ющенко,  голові “Фонду 3000” та Віталію Романчукевичу, першому заступникові Голови Правління “Індустріал Банк”, які підтримали цей учнівський конкурс, цілком справедливо вважаючи , що він є чудовою можливістю привернути увагу школярів до постаті Івана Франка.

Також, від Міністерства освіти і науки України  були нагороджені відзнаками члени журі та вчителі-наставники.

Після урочистостей переможці  відвідали Квартиру – музей родини Івана Франка у Києві.

Нагадаємо, Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» було організовано Міжнародним фондом Івана Франка, Міністерством освіти і науки України та ГО «Львівське товариство» у м. Києві. Нинішнього року конкурс проводився вперше і мав на меті посилити творчу мотивацію у вивченні учнями закладів загальної середньої освіти творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював Іван Франко, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність.Наші партнери