День пам’яті Івана Франка

Щорічно травневої пори Україна починає новий день з Франковим іменем. О четвертій годині пополудні 28 травня 1916 року перестало битися серце генія української нації, поета, прозаїка, драматурга, критика, публіциста, ученого, філософа і громадського діяча – Івана Франка.

Про смерть письменника було оголошено в газеті “Діло” через два дні: “Ангел смерти злетїв на українську землю, щоб замкнути очи на вічний сон найбільшому з сучасних синів України. Настало для нас велике свято суму…”.

Сьогодні, у 106-ті роковини від дня смерті Івана Франка, Україна вшановує пам’ять Видатного українця.

Поминальні заходи відбулися у Києві. До погруддя Івана Франка поклали квіти: Державний секретар Кабінет Міністрів України Олександр Ярема, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, представники Музею видатних діячів української культури, Львівського Товариства у Києві, актори Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

Минають дні, роки, десятиліття, але ніколи не погасне в серцях українців глибока шана до великого сина українського народу.

Коли ми думаємо про Івана Франка, в нашій уяві постає перш за все велика праця. Українець, що став генієм, залишивши нам неоціненну спадщину в різних ділянках знання. Сьогодні, під час війни із російською навалою, пророчі слова Івана Франка звучать особливо актуально:
«Мовиш: “Нині інші війни”.
Ну, то іншу зброю куй,
Ум гостри, насталюй волю,
Лиш воюй, а не тоскуй!
Лиш борися, не мирися,
Радше впадь, а сил не трать,
Гордо стій і не корися,
Хоч пропадь, але не зрадь!»

Світла пам’ять про Івана Франка завжди житиме в наших серцях.Наші партнери