Її звати Селя. Чат-бот для підлітків

Знайомтеся, її звати СЕЛЯ – мультимедійний віртуальний друг для підлітків.

Ім’я Селя ми обрали, використавши французький вираз «C’est La Vie» (“Таке життя”)! Так у нас з’явилася віртуальна Селя.

У чат-боті, який Міжнародний фонд Івана Франка презентує вже у жовтні, анімований персонаж Селя розмовляє підлітковим сленгом, демонструє різні емоції, надає емоційну підтримку, допомагає підліткам соціалізуватися і краще зрозуміти себе, налагодити стосунки з батьками та друзями.

Застосунок не є лікарем-психологом, основна функція Селі – стати надійним другом, який має пораду, як протидіяти булінгу, зупинити аб’юз чи уникнути лукізму.

Як повідомлялося раніше, чат-бот створено з елементами штучного інтелекту і міститиме гілки інтерактивних онлайн-діалогів з логіко-семантичним зв’язком, які сформовані на типових емоційно-поведінкових станах підлітків. У нього будуть інтегровані відеоблоги, де ілюстраціями є фрагменти культурної спадщини, які викликатимуть емпатію під час найрозповсюдженіших у підлітків психоемоційних станів. За задумом розробників, програма не матиме заборонених тем, всі розмови будуть конфіденційними, а віртуальним другом буде анімований персонаж.

Проєкт реалізовується за підтримки Українського культурного фонду і буде презентовано на початку жовтня в рамках реалізації культурного проєкту «Цикл відеоблогів для соціальної адаптації підлітків». Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.Наші партнери