Іванові Франкові у Києві бути

Сьогодні, 9 вересня, в урядовому кварталі Києва було закладено камінь, де буде споруджена скульптурна композиція генію української нації  – Іванові Франкові.

«Сьогодні тут, у сквері в центрі міста, ми закладаємо камінь – як символічний початок спорудження скульптурної композиції, присвяченої великому українцю, видатному письменнику і науковцю Іванові Франкові. Дуже шкода, що до цього дня не дожив його онук – Роланд Франко. Встановлення скульптурної композиції на честь його діда було мрією Роланда Тарасовича. І ми разом працювали над тим, аби її втілити. Міська влада дотримується своїх обіцянок, і сьогодні на цьому місці ми закладаємо камінь. Згодом тут буде встановлена скульптурна композиція Іванові Франкові», – сказав мер Києва.

Своєю чергою директор Міжнародного фонду Івана Франка наголосив, що це символічне місце: «Іван Франко стоятиме тут не як поет і письменник, якого ми вчимо у школі, а як учений, мислитель, державотворець і один із фундаторів Української держави, який показує нам шлях поступу до успішної країни «у народів вольних колі»».

За його словами, «сьогодні ми розпочинаємо будівництво монумента не лише Іванові Франкові, а усім українцям, які підтримують ідеї успішної України і фінансово підтримають будівництво монумента».

Правнук Івана Франка Петро Галущак зазначив, що Франко належить не тільки своїй родині. Франко належить всій Україні, всім українцям. «І я дуже задоволений, що маю можливість побачити закладення та освячення каменю і відчути, що тут увіковічнять пам’ять Івана Франка».

За словами ініціаторів спорудження монумента, найближчим часом буде створено Оргкомітет та проведено усі необхідні процедури.

Перший віцепрезидент Асоціації Українських Банків Віталій Романчукевич  наголосив, що ця повноформатна скульптурна композиція Іванові Франкові у Києві буде найкрасивішим і найсучаснішим монументом не лише Києва, а всієї України. «Іван Франко – це величина всесвітнього масштабу, тому ми зробимо все, щоб про це пам’ятали наші діти, онуки та правнуки».

Увесь процес підготовки, створення та спорудження скульптурної композиції відображатиметься онлайн за посиланням: https://frankovi.com.ua/skulpturna-kompozytsiya-u-kyyevi/

Участь у заході також взяли ректор Київського національного університету імені Т. Шевченка Володимир Бугров, директор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Віталій Захаревич, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, директорка Центру вивчення творчої спадщини Івана Франка Майя Мозер, заступник Голови Львівського товариства у Києві Геннадій Дерев’янчук, представники громадськості та наукової спільноти.

Церемонію освячення провели архієпископ Вишгородський, намісник Михайлівського золотоверхого монастиря Православної церкви України Агапіт, Архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, Протоієрей, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин Ігор Шабан та Протоієрей Андрій Безушко.

Нагадаємо, ідея створення повноформатної скульптурної композиції  Іванові Франкові в Києві належить його онуку Роландові Франку, який відійшов у засвіти 11 серпня 2021 року.

 Наші партнери