Зустріч зі справжнім Франком чекає на нас

Немає Франка без України, а України – без Франка… Він у серці кожного, хто називає себе українцем. Воістину, він є незримим, але таким потужним небесним світилом, що «…гріє всю Україну, а світить далеко дальше…»

Цього року виповнюється 165 років від дня народження національного генія, який увійшов до світової історії як видатний поет, прозаїк і драматург, перекладач і літературний критик, публіцист і філософ, фольклорист і мовознавець, етнограф і економіст, громадський і політичний діяч.

У 2021 році Міжнародна премія імені Івана Франка вручатиметься вшосте. 27 серпня, на його батьківщині, стане відомо ім’я восьмого лауреата Премії.

Ідея Міжнародної премії імені Івана Франка, яку заснував онук Каменяра Роланд Франко, є амбітною й сміливою – вивести її на рівень Нобелівської, але у галузі україністики та соціально-гуманітарних наук, наблизити українське вчене товариство до світового виміру, вивести українського науковця на міжнародний рівень, підвищити його авторитет, завоювати пошану.

За 6 років існування на Міжнародну премію ім. Івана Франка претендували 107 науковців і 11 авторських колективів з України, Австрії, Італії, Канади, Великобританії, Німеччини, США, Фінляндії, Іспанії, Грузії, Ізраїлю, Польщі та Сербії. За її здобуття змагаються історики, мовознавці, літературознавці, правники, філологи із провідних університетів світу. Вона успішно подає інформацію про Україну в інтелектуальних добірних колах, товариствах високого рівня, відкриває для зацікавлених знання про українські центри за кордоном.

Премія переконує українців у їхній гідності, спонукає інших поважати нас як народ, адже доводить, що Україна – цікава і можлива для перспектив, кар’єрного зростання й професійного визнання. Тематика праць переможців багатогранна: від дослідження витоків української мови до дослідження діяльності окремих постатей; від суспільної географії до розвідки в царині історії дитинства у «старій Україні».

В умовах спрямованої чи несвідомої байдужості держави до постаті Івана Франка Фонд стратегічно виводить українського генія за межі регіональності.

Ми робимо усе для належного поцінування нашого славного минулого та для успішності майбутніх державотворчих процесів. Нехай не пафосним гаслом, а щоденною потребою для усіх нас стануть мудрі й виважені Франкові слова: «Стіймо на свічнику, тоді світло наше не сховається від очей людських і яснітиме без штучної реклами і самопохвальби».

Слава Великому Іванові Франку! Слава Україні!Наші партнери