Franko Prize – 2021: розпочався відбір номінантів

Комітет Премії сформував Раду експертів, яка протягом двох місяців оцінюватиме наукові роботи, які було подано на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2021 році. Цього року до складу Міжнародної Ради експертів увійшли 52 вчених з 10 країн світу: Австрії, Італії, Канади, Польщі, Словаччини, США, України, ФРН, Хорватії та Чехії.

Члени Ради експертів оцінюватимуть наукові роботи за трьома критеріями:

1) наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні;

2) концептуальність, системність та критичність дослідження;

3) міжнародний контекст і рівень наукового дослідження.

Імена трьох номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка стануть відомі 20 травня 2021 року.

Нагадаємо, що цього року на здобуття Премії Франка було подано 26 наукових робіт. Дві наукові роботи Комітет Премії відхилив через порушення вимог, одне подання було знято з розгляду номінаційним комітетом, оскільки книжка не відповідала Положенню, а саме не містила імена рецензентів і бібліографію з теми дослідження. Отже, Рада експертів обиратиме трьох номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка серед 23 претендентів. Ім’я лауреата оголосять 27 серпня під час урочистої церемонії нагородження, яка відбудеться у 165-ту річницю від дня народження Івана Франка на його батьківщині – у місті Дрогобичі.

Довідково: Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно з 2016 року. Лауреати Премії отримують грошову винагороду та золотий знак. У 2016 році Премію здобув Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви. У 2017 році лауреатами стали професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер та  академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій. У 2018 році перемогу здобула професорка Українського католицького університету та Українського вільного університету Ярослава Мельник та доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі. У 2019 році нагороду дістала докторка філології Міланського університету Марія Грація Бартоліні. У 2020 році лауреатом став професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк.Наші партнери