Киян запрошують на презентацію збірки спогадів Франкового сина

У середу, 29 січня, в Музеї видатних діячів української культури відбудеться презентація збірки спогадів Тараса Франка «Як Франко з синами спорив». Про цю книгу сьогодні говорили в ефірі радіо «Культура» з упорядницею й авторкою передмови Ольгою Нижник.

Збірка спогадів другого Франкового сина допомагає краще зрозуміти Івана Франка, відкривається ще одна грань його особистості. Цей образ відрізняється від образу Великого Каменяра чи Вічного революціонера, який був нам нав’язаний радянською пропагандою.

«Ці спогади є надзвичайно важливим елементом дослідження Франка-Батька, який завжди знаходив час на «полемічний банкет» із синами, незважаючи на свою зайнятість. Тарас Франко привідкрив нам завісу домашнього залаштуння, і ми побачили манери спілкування в родині, дотепність самого Франка, поради Мами й іронію та гумор усіх франчат», – зазначила упорядниця збірки.

Вона також повідомила, що оригінал машинопису було знайдено у київській квартирі Тараса Франка, де зараз розташований музей.

«Готуючи нову експозицію до 130-ї річниці від дня народження Тараса Франка, я натрапила на машинопис із назвою «Як Франко з синами спорив». На 19 сторінках друкованого тексту було 12 коротких оповідок, які сюжетно не зв’язані між собою, але в кожному спомині фігурував Іван Франко. І хоча ці спогади охоплюють орієнтовно 1905-1908 роки, я припускаю, що Тарас Франко написав їх під час роботи над книгою «Про батька» (1956 р.). Це однозначно частина більшої роботи, про що свідчить загальна нумерація сторінок від 250 до 268, поставлена олівцем синього кольору рукою Тараса Франка»,- повідомила упорядниця текстів.

Ольга Нижник також зазначила, що у книзі збережено всі лексичні, граматичні, орфографічні, стилістичні особливості оригіналу, а також враховано правки Тараса Франка, які зроблені його рукою.

На завершення упорядниця текстів та авторка передмови запросила усіх на презентацію збірки споминів Тараса Франка, яка відбудеться завтра о 17 годині в Києві у Музеї видатних діячів української культури (вул. Саксаганського, 97).Наші партнери