Ігор Курус: Критичне мислення важливе для розвитку України

Державу потрібно розвивати через впровадження критичного мислення, а не через високі зарплати міністрів. Про це сьогодні в ефірі радіо «Культура» сказав директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.

«Першочерговим завданням Фонду Франка є створення якісного продукту, який стане популярним у світі і завдяки якому світ пізнає іншу Україну: критичну, толерантну, зі своїм культурно-історичним надбанням і науковим потенціалом. І тут Іван Франко є найкращим амбасадором України в гуманітарному світі і має найкращі рецепти», – зазначив Ігор Курус.

Він також розповів, що з 15 січня стартував прийом робіт на здобуття Міжнародної премії Івана Франка у 2020 році, і назвав основні вимоги: «Наукові роботи-претенденти мають мати міжнародне значення, належати до соціально-гуманітарних дисциплін і ґрунтуватися на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України».

Комітет Премії прийматиме наукові праці до 1 березня, а з умовами участі у конкурсі можна ознайомитися на офіційній сторінці Фонду Франка.

Ігор Курус також зауважив, що Премія, яку заснував онук Івана Франка Роланд, на сьогодні є найвищою українською науковою нагородою. За п’ять років існування за неї змагалися 70 науковців і 6 авторських колективів з України, Австрії, Італії, Канади, Великобританії, Німеччини, Фінляндії, Іспанії, Грузії, Ізраїлю, Польщі та Сербії. Лауреатами Премії стали науковці з України, Австрії, Фінляндії та Італії, праці яких найбільше відповідали позиції Івана Франка, яку він висловив за життя: «Ця праця наскрізь критична, діло холодного розуму, натхнена великою ідеєю одноцільності і своєрідності…»Наші партнери