Відкрита лекція лауреатки Міжнародної премії ім.Івана Франка

У вівторок, 10 грудня 2019 року, о 15:00, в КНУ ім.Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська,60) відбудеться лекція лауреатки Міжнародної премії імені Івана Франка 2019 року  Марії Грації Бартоліні.

Італійська науковиця поділиться своїми здобутками і проведе лекцію на тему: “Просторові метафори пізнання самих себе у творчості Сковороди: біблійні та патристичні джерела”.

Згідно з Положенням, Лауреат Міжнародної премії ім. Івана Франка, протягом шести місяців після вручення йому Премії має виступити з лекцією – популярним викладом змісту наукової роботи.

У 2019 році Лауреаткою Міжнародної премії ім. Івана Франка у номінації «за вагомі здобутки у галузі україністики» стала  докторка філології Міланського університету Марія Грація Бартоліні за монографію «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Г. С. Сковороди», в якій змогла побудувати цілісне та логічно впорядковане розуміння філософії Сковороди та відкрила новий етап у розумінні інтерпретації спадщини Сковороди для України і світу.

МАРІЯ  ГРАЦІЯ БАРТОЛІНІ – народилася 1980 року в місті Чезена, що в Італії. Зараз вона працює доцентом на кафедрі слов’янських мов Міланського університету, де з 2014-го року викладає старослов’янську мову і культуру, а також українську літературу. Марія Ґрація Бартоліні є членом керівного комітету Італійської асоціації україністів (AISU).

Сфера наукових зацікавлень: давнє українське письменство, українська література XVII-XVIII ст., проповіді, релігіозна та візуальна культура українського бароко.

У 2013-му році була стипендіаткою ім. родини Шклярів у Гарвардському університеті. Автор монографії “Пізнай самого себе”: неоплатонічні джерела в творчості Г. С. Сковороди (Київ: Академперіодика, 2017), «Nello stretto triangolo della notte…» Jurij Tarnavs’kyj, il gruppo di New York e la poesia della diaspora ucraina negli USA (Рим: Lithos, 2012) та понад тридцяти статей про релігійні, літературні та лінгвістичні аспекти української культури ранньомодерного часу. У 2017 році нагороджена премією Асоціації старослов’янських студій (Early Slavic Studies Association) за статтю “Judging a book by its cover. Meditation, Memory, and Invention in Early Modern Ukrainian Title Pages” (Canadian Slavonic Papers, 59, 2017, pp. 21-55).Наші партнери