Для школярів започаткували новий конкурс «Стежками Каменяра»

У середу, 20 грудня 2017 року, в Міністерстві освіти і науки України було підписано Протокол про заснування Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра».

IMG_8880

Свої підписи під документом поставили: онук Івана Франка, голова правління Міжнародного Фонду Івана Франка Роланд Франко, заступник Міністра освіти і науки України  Павло Хобзей та голова правління «Львівського товариства у м. Києві» Тамара Смовженко.

IMG_8892

Згідно із затвердженим Положенням, конкурс розрахований для дітей шкільного віку у двох категоріях: 6-11 років та 12-16 років.  Переможці конкурсу визначаються у таких номінаціях: «Проза», «Поезія», «Драматургія», «Краща ілюстрація до творів Івана Франка».

Як повідомили засновники, конкурсні роботи прийматимуться щороку з 1 грудня  до 1 лютого.

Відкриваючи церемонію підписання Протоколу, директор Фонду Ігор Курус висловив сподівання, що конкурс вчитиме дітей критичному мисленню, яке було притаманне Іванові Франкові. А таке мислення є дуже важливим для набуття відповідних компетенцій.

0O7A0232

Він також повідомив, що відзначення переможців Конкурсу проводитиметься щорічно напередодні 28 травня у м. Києві біля пам’ятника Іванові Франкові.

Підписуючи документ, онук Івана Франка Роланд зазначив, що таке змагання спонукатиме школярів до глибшого вивчення творчої спадщини Івана Франка. – «Школярі зможуть самі писати твори у тих жанрах, у яких писав Іван Франко, а також досліджуватимуть його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність», – наголосив Роланд Франко.

Голова правління «Львівського товариства у м. Києві» Тамара Смовженко запевнила, що конкурс буде проведено на високому рівні,  і він стане щорічним і традиційним, а переможці конкурсу «Стежками Каменяра» отримають достойну не грошову винагороду та дипломи.

0O7A0218

Своєю чергою заступник Міністра освіти і науки  Павло Хобзей подякував Роланду Франку  за таку ініціативу та висловив сподівання, що ця справа буде успішною.

IMG_8913

Нагадаємо ,метою конкурсу є посилення творчої мотивації у вивченні учнями закладів загальної середньої освіти творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював Іван Франко, та дослідження його літературної спадщини, наукової, культурологічної та громадської діяльності.

З Положенням про Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» можна ознайомитися тут.

Заповнити заявку на Конкурс можна тут.

 Наші партнери