Роланду Франку – 87!

Усі нащадки великих так чи інакше відчувають, як на їхній долі позначається відоме прізвище.

Роланд Франко, онук українського класика, в літературу не пішов. Обставини змусили його обрати іншу життєву стежку. Роланд Тарасович понад 30 років життя присвятив праці в Київському інституті автоматики, де захистив кандидатську і пройшов шлях від наукового співробітника до заступника генерального директора. Пізніше кілька років очолював Всесоюзний науково-дослідний інститут аналітичного приладобудування. Став автором понад 50 наукових робіт у галузі автоматичного регулювання та приладобудування. А в 90-х роках, на запрошення МЗС України, перебував на дипломатичній службі у Великобританії. Мало хто знає, що саме Роланд Франко став «хрещеним батьком» антарктичної станції «Фарадей» (нині – «Академіка Вернадського»), яку 1994 року Великобританія передала Україні безкоштовно.

Участь Роланда Тарасовича у заходах, присвячених пам’яті Івана Франка, інтерв’ю в ЗМІ, допомога у формуванні музейних експозицій, участь у редакційних радах видань мають на меті донести до найширшого загалу правдивий образ велета духу й літератури. І, звісно, популяризацію Франкової творчої спадщини.

Він — духовний і вірний продовжувач дідової справи.

Народився Роланд Франко у 1932 році у Львові в будинку, де багато років жив Іван Франко (нині тут розташований музей). У 50-х роках родина змушена була виїхати до Києва. Адже в ті часи на Галичині активно переслідували ідеологічно «неправильну» молодь, і нащадки письменника викликали прискіпливу увагу радянських спецслужб. Саме тут, у столиці, Роланд Франко здобув вищу освіту. Проте, на вмовляння матері, професію обрав «приземлену» – інженера.

У свої 87 років Роланд Тарасович має доволі гарну фізичну форму і продовжує працювати. Очолює Міжнародний фонд Івана Франка, відвідує літературні та мистецькі заходи, присвячені пам’яті свого видатного діда.

Вечорами Роланд Тарасович здебільшого читає.Тепер вільного часу в нього вдосталь, хоче перечитати все 50-томне зібрання творів Івана Франка. Має й улюблені, деякі з них залюбки цитує. Найбільше, зізнається, йому до душі патріотичні твори діда Івана. Запевняє, що в більшості з них приховано передбачення для українського народу.

Онук Великого Українця є останнім продовжувачем роду, хто носить його прізвище в Україні. Адже в чотирьох дітей Івана Яковича Франка – синів Петра, Андрія та Тараса й доньки Ганни – народився лише один нащадок чоловічої статі – Роланд. Решта – дівчата. Дітей письменника й більшість онучок вже немає в живих, а правнуки роз’їхалися світом. І тепер, через багато років після смерті свого відомого діда, Роланд Франко докладає максимум зусиль, аби ім’я Івана Франка не забули.

Сьогодні Роландові Франку – 87.

Увесь колектив Міжнародного фонду Івана Франка щиро вітає свого наставника і бажає многая і благая літа!Наші партнери