Лекція лауреатки Міжнародної премії імені Івана Франка в КНУ ім. Т.Шевченка

Ярослава Мельник, лауреат Міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році, відвідала Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка й виступила із публічною доповіддю.

Почесними гостями заходу стали Роланд Франко, онук Івана Франка й голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, та Ігор Курус, директор Міжнародного фонду Івана Франка, а слухачами – співробітники й студентська спільнота Шевченкового університету.

Із вітальним словом до присутніх звернувся проректор КНУ Володимир Бугров, який нагадав слухачам про важливість місії тих інтелектуалів, які опікуються Міжнародним фондом Івана Франка.

Ігор Курус нагадав присутнім про ключові аспекти вручення премії, оприлюднив цьогорічний склад журі, яке в серпні поточного року втретє вручило відзнаки й грошові винагороди лауреатам. Наприкінці свого виступу директор Міжнародного фонду Івана Франка заохотив слухачів не боятися досягати того, що, за словами Івана Франка, перебуває «за межею можливостей», і подавати власні праці до участі в цьому інтелектуальному конкурсі.

Участь у заході нащадка Івана Яковича додало події незабутньої атмосфери щирості й небуденності. Роланд Франко наголосив, що Міжнародна премія імені Івана Франка покликана відкрити світові творчість і Україну, а щодо книги «…І остатня часть дороги» зауважив: «Останні роки життя мого діда, що про них ідеться в книзі професорки Ярослави Мельник, були надзвичайно складними, але все ж про них потрібно знати, щоб бути здатними осмислювати тогочасні трансформаційні процеси».

Ярослава Мельник жартома поділилася з присутніми: «Донедавна найбільшою моєю хибою було те, що я жодного разу не бувала у вашому прекрасному Інституті філології КНУ». Професорка подякувала очільникам Міжнародного фонду Івана Франка за можливість виступати з публічними лекціями у найвідоміших українських ЗВО. У своїй доповіді Ярослава Мельник зосередилася на тому, чому ж і дотепер останні роки життя Івана Франка залишалися малодослідженими й заледве не табуйованими, поділилася зі слухачами власними міркуваннями щодо основних характеристик «ідеального біографа багатогранного генія Івана Франка», презентувала присутнім унікальні світлини, що ілюструють маловідомі факти з життя Івана Яковича, та розвіяла декотрі з найпопулярніших міфів про Каменяра.

Наприкінці урочистої зустрічі всі охочі мали нагоду особисто поспілкуватися з почесними гостями, обмінятися контактами й сфотографуватися на згадку з нашими видатними сучасниками.

Довідково: Ярослава Мельник  є доктором філологічних наук, дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка, професором Українського католицького університету (Львів) і Українського вільного університету (Мюнхен), завідувачем кафедри філології Українського католицького університету та лауреаткою Міжнародної премії імені Івана Франка у  номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” (2018 рік).Наші партнери