Лекція лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка 2017 року

29 березня, у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація лекції на тему «Чи історія літературної мови є історією мови літератури» лауреата Міжнародної премії імені І. Франка 2017 року, професора мовознавства Інституту славістики Віденського університету Міхаеля Мозера.
Зустріч такого високого наукового рівня стала можливою завдяки попереднім напрацюванням трьох університетів – Віденського, Львівського і Чернівецького, – у яких свого часу навчався Великий Каменяр.
Виступаючи перед науковцями і студентами, ректор Степан Мельничук зазначив у вітальному слові, що це уже другий виступ – і вдруге у цій же Червоній залі. Вперше пошановували заслуги Верховного Архієпископа-емерита Української Греко-католицької церкви Любомира Гузара.
Степан Васильович сподівається, що незабаром таку ж нагороду здобуде й представник Чернівецького національного університету, котрий невсипущо працює на творчій ниві.
Чимало фактів, про які досі мало хто знав, розповів директор Міжнародного іменного Фонду Ігор Курус.
Додамо: Премію засовано 2015-го року. Автор ідеї – внук Івана Франка – Роланд Франко.
І ще одне, до Оргкомітету Міжнародного Фонду (а це Австрія, Україна, Англія, Канада, Польща) входять і професори Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича – Борис Бунчук та Володимир Антофійчук.
Міхаель Мозер вразив аудиторію не лише тим, що здобув перемогу у номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики» (монографія «Нові причинки до історії української мови»), а й досконалим її знанням. Ніби усе життя прожив у Львові чи в Чернівцях.
І справді, перемога заслужена і міжнародна!Наші партнери